Zmenšenie a zväčšenie prsteňa? Žiadny problém!

Dostali ste prsteň, ale žiaľ je vám menší alebo väčší, ako by ste potrebovali? Často sa stáva, že veľkosť prsteňa nie je správna a musíte hľadať optimálne riešenie, ako tento problém vyriešiť čo najlepšie, výhodne a rýchlo. Niekedy zájdete do zlatníctva, opíšete situáciu, do ktorej ste sa dostali. Tam dostanete veľakrát odpoveď typu “Bohužiaľ, ale to nepôjde.” Ono všetko sa dá, len treba chcieť. Aj prsteň so zirkónmi sa pri správnej úprave dá zmenšiť a kamienkom sa nič nestane. Dôležité je, aby si bol zlatník istý svojou prácou.

Skracovanie prsteňov má prísny návod – prstene sa rozrežú a zletujú. Ak ide o zlato, odrezaný materiál vám bez problémov vrátia. Ak je zlatník profesionál a má za sebou niekoľko kvalitných referencií, samotné skrátenie si ani nevšimnete. Úplne inou šálkou kávy je prípad, keď chcete prsteň zväčšiť. Ak ide o cca dva milimetre (prípadne menej), môže sa roztiahnuť. Existuje aj druhá možnosť. Prsteň je nadstavený rovnakým zlatom tej istej rýdzosti.

Avšak pozor, všetko konzultujte s vaším zlatníkom. Prstene sú dnes vyrábané z rôznych materiálov a v rôznych tvaroch, a preto konečné slovo povie profesionál. Predtým, ako zájdete ku klenotníkovi, spýtajte sa rodinných príslušníkov alebo priateľov, či nepoznajú v okolí dobré zlatníctvo, ktoré si stojí pevne za svojou prácou.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *