Strieborné šperky – oceľové šperky: Ktoré si vybrať?

Večná dilema mužov: Aké šperky vybrať, aby splnili svoj účel a boli vhodným darčekom?

Najčastejšími alternatívami sú strieborné šperky a oceľové šperky. Viete však, aký je medzi nimi rozdiel a ktoré sa hodia práve na tú príležitosť, ku ktorej sa ich chystáte kúpiť?

Strieborné šperky – to je istota. Striebrom určite nemôžete nič pokaziť – je to drahý kov, „tradičný“ materiál, využívaný pri výrobe šperkov. Strieborný prsteň, či náušnice sú dostatočným vyjadrením záujmu, obdivu a lásky, ktoré chcete šperkom prejaviť.

Striebro je vhodné darovať na výnimočnejšie udalosti – narodeniny, promócie, výročia. Strieborný šperk je ozdobou ženy pri každej príležitosti. Môže ho nosiť do práce ale aj na významné spoločenské udalosti.

Na drubej strane nie sú strieborné šperky vhodné pre všetky ženy – niektoré z nich trpia alergickými reakciami na striebro, ktoré im znemožňujú tieto šperky nosiť. Zároveň je pravdou, že striebro sa stáva naozaj „drahým“ kovom – jeho cena za posledné roky značne vzrástla, čo sa prejavuje aj na cene šperkov. Strieborný šperk tak môže vyjsť niekoľkonásobne drahšie, než jeho oceľový náprotivok. Striebro je zároveň o poznanie mäkšie, než oceľ a treba sa oň starať, v opačnom prípade začne korodovať.

Oceľové šperky sú naproti tomu objavom posledných rokov. Pri ich výrobe sa používa chirurgická oceľ, známa najmä z lekárskeho prostredia. Na prvý pohľad pôsobia elegantne a nemajú nič spoločné so skalpelmi, či nožnicami 🙂

Ich najväčšou výhodou je cenová dostupnosť. Oproti striebru, či nebodaj zlatu sú oveľa lacnejšie, čo však neznamená, že by pôsobili lacno na pohľad. Oceľové šperky sú preto často masívnejšie a výraznejšie. Dnes sa však už stretnete aj s nádherne vypracovanými jemnými šperkami z chirurgickej ocele.

Oceľové šperky sú zároveň vhodné pre alergičky, pretože alergická reakcia je v tomto prípade veľkou vzácnosťou (čo však neznamená, že k nej nemôže dôjsť).

Ako darček sú tieto šperky vhodné na bežnejšie príležitosti. Darovať oceľový prsteň na desiate výročie svadby je faux-pas, ktoré sa určite neodpúšťa :-).

Tak, či onak, nikdy nezabúdajte, že darček, ktorý hľadáte pre svoju dámu musí vychádzať zo srdca. Všetko ostatné je len príjemným pozlátkom a dá sa odpustiť. Dôležitá je myšlienka a túžba obdarovať!

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *