Kameň zo srdca

Spôsob, akým neodškriepiteľne poteší každý muž svoju ženu, mamu, dcéru či inú dámu, je darovanie šperku. Veď ktorej príslušníčke nežnejšieho pohlavia by nevyčarila škatuľka s klenotom úsmev na tvári? Takýto pohľad nie je materialistický, pretože šperky sa nekupujú a nepodarúvajú len tak pri hocijakej príležitosti. Ak niekto kupuje šperk, znamená to niečo výnimočné, situáciu, ktorá si vyžaduje uctiť si ženu trblietavým, decentným kameňom. Môžu to byť zásnuby, výročie či narodeniny. Jednoducho darček, na ktorý sa len tak ľahko nezabudne.

Pri výbere šperku ale dbajte na preferencie toho, komu je darček určený. Darmo, ak sa vám páčia veľké kamene, no obdarovanej nie, miniete peniaze úplne zbytočne. A to, že kúpa šperku nie je lacnou záležitosťou, asi pripomínať netreba. Pamätajte na to, že ak kupujete šperk, musíte byť opatrný, pretože to je citlivá záležitosť. Nie vždy sa osvedčí veľký masívny kameň s nápadnými aplikáciami. V niektorých prípadoch znamená menej viac. Musíte dokonale poznať osobu, ktorej sa chystáte šperk darovať.

Klenotníctva nájdete takmer vo všetkých väčších nákupných galériách či v centrách miest. Vedeli ste však, že mnohé z nich zvyknú byť súčasťou casín? Napríklad v Amerike má zväčša každé casino aj luxusné módne domy, ktoré ponúkajú široký sortiment všakovakých klenotov. Možno budete mať šťastie v pokri a od herného stola si to môžete namieriť rovno k výkladu jedného z nich a vybrať ten pravý šperk pre blízku ženu. Šperkom sa však odvďačí nielen muž, ale aj dáma.

Práve žena vie niekedy omnoho citlivejšie a presnejšie odhadnúť, aký šperk sa pre danú osobu hodí. Pri kúpe je potrebné zhodnotiť aj cenu klenotu. Určite sa viac zainvestuje do zásnubného prsteňa ako do náušníc na Vianoce. Čím dôležitejšia udalosť, tým viac by mal šperk podčiarkovať jej význam. Avšak, vyvarujte sa gýčom! Nech sú akokoľvek luxusné, drahé, nikdy nesplnia svoj účel ako jemný, decentný šperk, ktorý sa dá poľahky zladiť k viacerým kombináciám oblečenia.

Foto: pixmac.sk, inazakira – flickr

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *