Decentná zamestnankyňa

Šperky sú citlivou záležitosťou, pretože je viac než jednoduché to s nimi prehnať. Je veľmi tenká hranica medzi decentnosťou a gýčom. Nemusíte byť klenotmi, nech sú aj akokoľvek kvalitné, ovešaná od hlavy až po päty. Snažte sa zaujať jedným výrazným kúskom, bude to dostatok. Na množstvo šperkov si dávajte pozor hlavne v práci, kde by ste mali vyzerať profesionálne, elegantne a nie extravagantne.

Do práce by ste mali nosiť šperky v neutrálnych farbách, poprípade ich vhodne skombinovať s farbou oblečenia. Striebornou či zlatou nemáte naozaj čo pokaziť. Budete pôsobiť reprezentatívne a nijaký váš šéf vám nebude vyčítať, že pôsobia vaše šperky výstredne a nevhodne. Každý šperk je však iný, jedinečný, a preto musíte samy uvážiť, ktorý áno a ktorý naopak sa vôbec nehodí do vašej práce. Nezabúdajte však na pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

Mali by ste dbať aj na vhodnú veľkosť klenotov, ktoré v práci nosíte. Vyvarujte sa masívnym šperkom a príliš nápadným vzorom. Stavte radšej na zmyselnú ženskú eleganciu. Menší, no stále viditeľný strieborný prsteň bude do práce určite lepší ako farebný s niekoľkými centimetrami. Ten môžete použiť večer po práci, keď sa vyberiete na kávu s kamarátkou, počas pracovnej doby buďte zamestnankyňou s jemným vkusom.

V práci by ste nemali pôsobiť nijak inak, ako decentne, čo sa s mnohými šperkami môže veľmi rýchlo obrátiť. Snažte sa teda vyvarovať noseniu viac ako dvoch šperkov naraz, mohli by ste to s nimi prehnať. Šperky vás majú zdobiť, nie vám uškodiť, myslite na to. V práci najviac môžete zaujať prsteňom, nakoľko ruky si všíma každý, alebo pútavými, no jemnými náušnicami.

Foto: pixmac.sk, Yohko Amemiya – flickr

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *