Ako vybrať ten najvhodnejší zásnubný prsteň

Zásnuby. Jedna z najkrajších udalostí v živote človeka. Tak ako pre ženu, aj pre muža by mala byť táto chvíľa veľmi dôležitá, očarujúca, nádherná a neopakovateľná. Pre niekoho sú zásnuby veľkou oslavou, iní si ju vychutnávajú v tichosti a skromnosti. Jedno je však pri všetkých zásnubách spoločné. Darovanie prsteňa. Každá žena má iný vkus, každej sa páči úplne niečo iné. Niektoré uprednostňujú žlté zlato, iné túžia po bielom. Sú také, ktorým sa páčia jednoduché štýly, ale aj náročnejšie, ktoré majú vybraný vkus. Ponuka prsteňov je obrovská a zlatníctva sa predbiehajú v ich predaji, ktorým lákajú možných záujemcov. Ako však vybrať tej najlepší a najvhodnejší?

V prvom rade by si mal každý budúci ženích uvedomiť, koľko peňazí chce do zásnubného prsteňa pre svoju budúcu manželku investovať. Výber je veľký, na trhu sú dostupné rôzne varianty, preto sú možnosti prakticky neobmedzené. Môžete vyberať zo zlata, ale takisto z lacnejších i drahších materiálov. Výberom zlata však určite nič nepokazíte, pretože je to drahý uznávaný kov, ktorý patrične prezentuje vašu lásku. Okrem toho sú zlaté prstene v rôznych cenových kategóriách, preto si z bohatej ponuky určite vyberiete. Ak neustále rozmýšľate nad výberom medzi žltým a bielym zlatom, všimnite si šperky, ktoré vaša drahá polovička nosí.

Asi najväčším problémom pre mnohých mužov je veľkosť prsteňa. Niektorí sa inšpirujú veľkosťou šperkov, ktoré nosí ich partnerka, ale ani táto metóda nie je stopercentná, pretože ich môžu nosiť na druhej ruke alebo inom prste. Zásnubné prstene sa nosia na ľavom prstenníku, preto je najideálnejšie zistiť veľkosť práve tohto prsta. S tým si však musí poradiť každý muž zvlášť, pretože on sám pozná svoju nastávajúcu najlepšie, trávi s ňou najviac času a tak môže najjednoduchšie využiť množstvo príležitostí, ktoré sa mu pre túto úlohu naskytnú.

Zásnubné prstene sú charakteristické kamienkom, ktorý môže byť zo zirkónu alebo z diamantu. Tomu zodpovedá aj výsledná cena za šperk. Neznamená to však, že kúpou prsteňa so zirkónom ste neprejavili lásku alebo, že si svoju polovičku nevážite. Práve naopak. Tieto šperky majú u žien veľkú obľubu a sú veľmi populárne. Najlepšie urobíte, ak si prejdete niekoľko obchodov a urobíte si malý prieskum. Potom sa budete vedieť ľahšie rozhodnúť a budete mať väčší prehľad aj o cenách prsteňov.

Nakoniec si ešte nezabudnite premyslieť spôsob, ako ju vlastne požiadate o ruku. Samotný prsteň totiž nie je všetko. Aj keď hrá dôležitú úlohu pri tak významnej udalosti ako sú zásnuby, prejav vašej lásky a toho, že s ňou chcete stráviť celý svoj život by mal byť oveľa výnimočnejší a predovšetkým nezabudnuteľný. Táto chvíľa sa už nebude opakovať, preto nič nenechávajte na náhodu a dopredu si svoj, tak dôležitý krok premyslite.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *