Trendy na sezónu JESEŇ/ZIMA 2013

Šperky sú neodmysliteľne súčasťou sveta módy. Každá žena určite vie, že doplnky v podobe šperkov a bižutérie sú nevyhnutnou súčasťou každého outfitu. Môžete nimi podtrhnúť celkový look, oživiť nudný outfit, ale rovnako môžete aj veľa pokaziť, ak zvolíte šperky, ktoré sa k oblečeniu nehodia alebo ich na seba dáte príliš veľa. Každá žena preferuje iné šperky, niektorá jemné – ženské, iné ženy zase extravagantné a výrazné, ktoré na seba pútajú pozornosť. Nie každá sa riadi aktuálnymi trendmi, avšak nie je zlé ich poznať a mať aspoň jeden moderný a trendový kúsok doma.

Aké sú teda trendy na túto sezónu jeseň/zima 2013?

Určite každá z vás zaznamenala, že v obchodoch prevládajú masívne a veľké náhrdelníky a náramky. Tento trend bude pokračovať aj túto sezónu a pravdepodobne aj nasledujúcu sezónu jar/leto 2014.

Túto sezónu teda letia všetky šperky, ktoré sú VEĽKÉ a MASÍVNE! Či už sú to náušnice, náramky, náhrdelníky alebo prstene, čím väčšie tým trendovejšie. Na materiáli až tak nezáleží, aj keď v kolekciách svetových návrhárov dominujú šperky zlatej farby v kombinácii s farebnými kameňmi.

Keď sa pozrieme naprieč všetkými kolekciami významných módnych návrhárov nájdeme tu viacero spoločných znakov. Sú to predovšetkým: výrazné tvary šperkov, farebnosť a už spomínaná masívnosť.

V kolekcii od dvojice návrhárov Dolce&Gabbana dominujú kríže, či už klasicky v podobe príveskov a náhrdelníkov, ale aj v podobe náušníc. Všetky sú masívne a zdobené farebnými kameňmi.

1 c9604c7aff89b139adb3713c8fb262eb

3 dolce-and-gabbana-fall-2013

Ďalším výrazným trendom sú náhrdelníky, ktoré sú vykladané farebnými kameňmi, či už rôznofarebnými, alebo ladené do jednej farby- najviac trendy farby sú pritom tyrkysová a fialová farba, tak ako to môžeme vidieť v kolekcii Oscara de la Rentu. Samozrejme, ak stavíte na kombináciu zlatej a čierne farby, určite tým nič nepokazíte, pretože táto klasika pretrváva aj túto sezónu, akurát je v tzv. väčšom balení.

oscar_de_la_renta_automne_hiver_2013_2014_bijoux_370441826_north_545x d04f8064-c9d2-4c1c-97d8-2aadf6fd4ccd

ralf

Ďalšou záležitosťou sú tzv. reťaze na krk. Zabudnite na jemné retiazky, to čo sa nosí sú výrazné a hrubé reťaze. Môžeme to vidieť v kolekcii Michaela Korsa alebo Chanelu.

michael_kors_automne_hiver_2013_2014_bijoux_745379562_north_545x Bottega Veneta_Fashion_5

4

Rovnako aj pri náramkoch túto sezónu platí, že in sú hlavne veľké metalické náramky. Nič nepokazíte ak si vyberiete holý náramok bez zdobenia a kameňov alebo prípadne náramky s výrazným zdobením.

Fall 2013 Paris silver cuff organic giambattista-valli-details-autumn-fall-winter-2013-pfw30 Vionnet-Accessories-PF13-08 Saint-Laurent-Jewelry-Spring-2013

Prstene, ktoré letia túto sezónu sú tiež masívne a majú tak trochu pánsky look. Trendové sú prstene originálneho tvaru a dizajnu, s veľkými kameňmi, prípadne so zaujímavým zdobením. To vidíme napr. v kolekciách Diora, Chanelu a ďalších.

Chloé-Fall-2013-rings 3-2-2013-1-24-48-pm Balenciaga_SpringSummer_2013_Rings_Accessories_Jewelry1 (1)

Takto vyzerajú trendy tejto sezóny. Nezabúdajte však na to, že takéto výrazné šperky vyžadujú jednoduchý outfit, na ktorom by mohli vyniknúť. V kombinácii s mnohými doplnkami a materiálmi by ste mohli vyzerať preplácane a rozhodne by ste nevyzerali štýlovo.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *