Potešenie pre dušu

Má vaša matka, sestra, priateľka, kamarátka alebo ktorákoľvek blízka žena v živote sviatok alebo ju chcete len nezištne potešiť a neviete prísť na to, čo by bol ideálny darček pre ženu? Nemusíte dlho rozmýšľať a určite aj sami prídete na to, že šperkom si u nežného pohlavia vyžehlíte skoro každý problém a získate si navyše mnoho bodov do plusu. Stačí sa len naozaj dobre trafiť a žena bude z darčeka a aj z vás v oblakoch!

Skúste na istý čas zabudnúť na všedné, obpozerané šperky, ktorých má už mnoho žien plné truhličky. Samozrejme, nie každá si môže dovoliť drahé klenoty kupovať ako na bežiacom páse, čiže lacnejšia bižutéria zväčša prevláda, no ak už sa rozhodnete a stavíte na šperky, tak radšej nešetrite, mohlo by sa to otočiť proti vám. Ak jednoducho na to nemáte, pustite sa inou cestou, veď ženu poteší aj milión odlišných vecí, no ak už, tak poriadne! Stojí vám predsa tá, ktorú idete obdarovať za námahu a výdavok, no nie?

Ak už ste pevne rozhodnutý šperk kupovať, presvedčite sa, či jeho budúceho majiteľa poznáte natoľko, že si trúfnete ho obdarovať niečím takým osobným ako je klenot. Je zbytočné darovať drahý kúsok niekomu, kto je športový typ alebo šperky nie sú práve jeho šálka kávy. Nebolo by vám ľúto, keby váš starostlivo vybraný šperk stál medzi nenosenými, nepotrebnými a nechcenými vecami? Stavte na kvalitu, jednoduchosť a rafinovanosť, ktorú každý šperk pre ženu musí mať.

Klenoty a šperky boli od pradávna považované za akúsi prestíž a kto ich nosil, bol na úrovni. Dnes sú už šperky dostupné takmer každému a nekastujú ich majiteľov, no ktorá žena by sa nechcela popýšiť elegantným diamantom na ruke alebo náušnicami vykladanými drobnými hodnotnými kamienkami? Pravdaže, s ničím to netreba preháňať a chodiť ovešaná od hlavy po päty drahými kameňmi a kovmi môže viac uškodiť ako vzbudiť pozornosť a záujem o majiteľku.

A čo svadba?

Patríte k párom, ktoré sa v najbližšom čase budú brať a prípravy na svadbu sú už takpovediac na spadnutie? Katering, pozvánky, sála, obrúčky, obrad. Točí sa vám hlava zo všetkých týchto vecí, no na druhej strane je potešenie a nedočkavosť zo dňa oficiálneho partnerského spojenia určite väčšie? Všetky materiálne veci zo svadby sa buď vrátia, zničia alebo zjedia, no prstene znázorňujúce oddanosť tomu druhému budete nosiť pri najideálnejších podmienkach snáď navždy. Vybrali ste ich správne?

Našťastie pre pánov, obrúčky sa vyberajú spoločne, a teda neostane celé bremeno a možná ťarcha v prípade zlého výberu len na nich. Spoločný výber prsteňov, ktoré si pár v deň svadby vymení, zahŕňa často viacero návštev v klenotníctve, pretože požiadavky zamilovaných budúcich manželských párov sa vo väčšine prípadoch rôznia tak, že pre obchody so šperkami a obrúčkami je nemožné ponúknuť prijateľný a vhodný sortiment pre každého.

V prvom rade je dôležitá veľkosť prsteňov. Je jasné, že si každý vyskúša ten svoj a podľa toho sa buď upraví obvod obrúčiek, alebo ostane v pôvodnom stave. Stačí len vybrať počet karátov zlata a základné požiadavky sú týmto ukončené. Avšak je moderné mať na obrúčke niečo, čo dvoch zaľúbencov spája a je pre nich príznačné. Čoraz častejšie sa dávajú či už na vonkajšiu, alebo vnútornú stranu svadobného prsteňa vygravírovať mená partnerov, dátumy narodení alebo informácie, ktoré sú blízke budúcim manželom a majú pre nich určitý citový význam.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *