OSCARY 2014 – MÓDNE INŠPIRÁCIE

Udeľovanie oscarov je jedna z najväčších a najprestížnejších udalostí roka. Pre hercov, spevákov, režisérov a ľudí od filmu je to najväčšia udalosť, na ktorej musia vyzerať tip-top. Fotografi na červenom koberci sú totiž neúprosní. Veď každoročne okrem víťazov a porazených zaplnia stránky novín, časopisov aj rebríčky  najlepšie a najhoršie oblečených celebrít.

Celebrity si na túto udalosť šaty a šperky nekupujú, ale majú ich požičané od najvychytenejších návrhárov a klenotníkov. Pre návrhárov to znamená veľkú prestíž a reklamu pre ich prácu. Veľké módne domy a návrhári ako Versace, Givenchy, Jean-Paul Gaultier si často celebritu, ktorú budú obliekať vyberajú samy. Pre menej známych návrhárov znamená obrovskú reklamu, keď si známa herečka oblečie ich outfit.  Pre nás ženy, ktoré si rady pozrieme krásne šaty a šperky, oscarová móda môže znamenať skvelú inšpiráciu.

Keďže toto je blog o šperkoch, zameriame sa predovšetkým na šperky, ktoré zdobili známe herečky a ktorými sa môžete inšpirovať aj vy. Ich šperky síce stoja milióny dolárov, keďže sú zo zlata a diamantov, ale to nám nebráni, aby sme našli v obchodoch podobné šperky z iných materiálov za dostupné ceny. Veď aj ony majú šperky len zapožičané na túto príležitosť.

Cenu za najlepšiu herečku získala tento rok Cate Blanchette. Táto vždy elegantná a krásna herečka, bola aj tento rok jednou z najlepšie oblečených hviezd. Ku krásnym béžovým šatom zvolila výrazné visiace náušnice značky Chopard zdobené bielymi opálmi. K nim zvolila jemný diamantový náramok a prsteň z bieleho zlata osadený diamantom.

Ak sa rozhodnete inšpirovať touto herečkou, určite neurobíte chybu. Kvetinové vzory na šperkoch sú momentálne veľmi in (v novej kolekcii na sezónu JAR/LETO ich použila napr. značka Morellato). Taktiež ako Cate, nezabudnite, že ak zvolíte takéto výrazné náušnice, ktoré pútajú pozornosť, ostatné šperky už môžu byť jemnejšie a nie také výrazné, prípadne výraznejšie šperky môžete dať na ruky.

Strieborné náušnice Cacharel Flower CSW250Z

Ďalšia oscarová víťazka Lupita Nyongˈo pútala pozornosť aj vďaka krásnym bielym šatom. Doplnila ich zlatými šperkami od Freda Leightona. Na hlave mala zlatú čelenku s diamantmi. Náušnice zvolila tiež zo žltého zlata v tvare polmesiaca, zdobené ružovými diamantmi. Na ruke mala jednoduchý náramok v tvare hada a prsteň s veľkým kameňom. Takéto náramky sú momentálne veľmi trendy.

Charlize Theron zvolila namiesto výrazných náušníc, výrazný a masívny náhrdelník, ktorý sa skvele hodil k jej čiernym šatom. Ide o diamantový náhrdelník v hodnote 15 miliónov dolárov značky Harry Winston. K tomuto unikátnemu šperku zvolila už len drobné diamantové náušnice.

Od Charlize Theron sa tiež môžete inšpirovať. Náhrdelník s výrazným príveskom, najlepšie osadený kameňmi, by nemal chýbať žiadnej žene.

Prívesok Morellato Goccia RO03

Strieborné náušnice Chiara Circle SCTL2-E11

Takýto šperk dokáže totiž dodať dôraz aj obyčajným kusom oblečenia. Bude sa vynímať predovšetkým v kombinácii s tmavými farbami šiat, topov alebo svetríkov.  Následne stačí zvoliť drobné náušnice s čírym krištáľom v rovnakom farebnom tóne a váš outfit určite bude vyzerať skvele.

Výrazný náhrdelník zvolila aj herečka Naomi Watts. Náhrdelník značky Bulgari je v tvare pavučiny z bieleho zlata zdobený diamantmi.

K výraznému náhrdelníku opäť tak ako Charlize Theron  zvolila drobné náušnice v tvare guľôčok. Náramok je tiež značky Bulgari z bieleho zlata v tvare hada, tzv. Serpenti.

Náramok Oliver Weber Flex Crystal 2857R

Náramok Morellato Perla XU05

Olivia Wilde, ktorá čaká svoje prvé dieťa sa ukázala v jednoduchých čiernych šatách od Valentina. K nim mala výrazné visiace biele náušnice.

Ďalšie doplnky zvolila v podobe niekoľkých náramkov bielej a čiernej farby a masívny prsteň s veľkým kameňom. Všetky šperky boli značky Lorraine Schwartz.

Názšnice Morellato Dama YU16

Prsteň s krištáľmi Swarovski Oliver Weber Genuine Siam

Prsteň s krištáľmi Swarovski Oliver Weber Genuine Siam

Minuloročná víťazka Jennifer Lawrence pútala pozornosť nielen kvôli ďalšiemu pádu (tentokrát na červenom koberci) ale aj vďaka žiarivým červeným šatám od Diora.

Šperky tak ako u Charlize Theron patrili k tým najdrahším. Jedná sa o šperky Neila Lana v hodnote 3 miliónov dolárov, konkrétne o náhrdelník, posunutý dozadu, tak aby zdôrazňoval chrbát. Takto nosená retiazka môže byť pre Vás skvelou inšpiráciou a je ideálna k šatom alebo topom, ktoré majú holý chrbát.

jenny2 jenny1

1. Náhrdelník Tribal Certain Lady NSLD06     2. Náhrdelník Morellato Chain RF04

Emma Watson zvolila čierne trblietavé šaty, ktoré sú sami o sebe šperkom, preto sú k nim žiadúce už len jemnejšie doplnky. Na rozdiel od väčšiny siahla po malých kruhových náušniciach, vykladaných kameňmi.