Nadčasové šperky od Bvlgari

Človek sa chcel odjakživa páčiť. Toto bol jeden z dôvodov, prečo sa vlastne šperky rozšírili do celého sveta. Ich prvotný význam bol však pravdepodobne v tom, odlíšiť sa od iných. V niektorých kultúrach sa tieto ozdoby využívali ako platidlo, inde zase ako prostriedok pre jasné odlíšenie vyššie postavených ľudí.

Vráťme sa do čias antického Grécka. Z tejto doby pochádza ohromne veľa pamiatok úžitkového umenia, v ktorom majú šperky zaslúžené miesto. V antickom Grécku slúžili šperky hlavne na okrasu, pretože žena so šperkom v ich dobe vyzerala ako naozajstná bohyňa. Rozlišovalo sa mnoho materiálov, z ktorých sa tieto doplnky vyrábali, a pravdepodobne teda slúžili aj na odlišovanie ľudí z vyššej kasty od nižšej.

Pôvod značky Bvlgari je často mylne zaraďovaný do Bulharska, podľa svojho názvu. Pravda je však taká, že sa zrodili v Taliansku, avšak inšpiráciu si berie z antického Grécka. Značka vznikla už v roku 1884 a jej zakladateľom je Sotirio Bvlgari. Materiály z ktorých sa šperky vyrábajú sú odlišné, ako v starovekom Grécku, ale v dizajne je vplyv tejto krajiny veľmi výrazný. Podobne stavaná konštrukcia náhrdelníkov s kruhovými spojenými prvkami, hadovité, či jednoduché náramky, to je len kúsok z obrovského fascinujúceho sortimentu ich ozdôb.

Značka Bvlgari sa však nevenuje len tvorbe lesklých kovových doplnkov. V repertoári má aj luxusné šatky, tašky, okuliare, okuliare a tiež parfémy. Voňavkám sa spoločnosť venuje od roku 1992 a na trhu sa jej darí veľmi dobre aj v tomto obore. Vo svojej ponuke má vône pre ženy, aj pre mužov. Vyskúšajte luxusný nádych Bvlgari Pour Femme, alebo osviežujúcu vzpruhu Bvlgari Pour Homme. Moderné mestské typy si zamilujú unisex parfém Black, ktorý je výrazný závanom santalového dreva. Pre sebavedomú, hrdú a zmyselnú ženu bola špeciálne vytvorená vôňa Omnia. Šafrán, zázvor a čierne korenie je kombinácia zložiek, ako stvorených pre pôvabnú dámu. Pokiaľ ste zvedaví na ďalšie typy vôní, nájdite parfémy online, a ich výber vám určite vyrazí dych.

Rozhodnutie venovať sa parfémom bolo pre túto značku naozaj to správne, nakoniec uznania sa jej dostáva dostatočne. Pravidelne totiž získava rôzne ocenenia za kvalitu svojich vôní. Medzi takýmito cenami sú aj dva parfumérske Oscary, Bvlgari Pour Homme v roku 1997 získal vyznamenanie za najlepšiu pánsku vôňu, parfém Black bol ocenený v roku 1999 dvoma cenami.

Pokiaľ chcete voňať ako Bvlgari, neváhajte a navštívte internetovú parfumériu ParfemyCentrum.sk, kde nájdete najväčší výber bez toho, aby ste niekam chodili. Pri výbere parfému online je dôležité čítať popis, v ktorom by mali byť udané všetky základné informácie, ako zložky vône, to či je ostrá, sladká, korenená, jemná, a podobne. Výber je naozaj kráľovský, takže si určite vyberiete parfém, ktorý dokonale vyzdvihne vašu individualitu.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *