Na ktorom prste nosíte prsteň?

morellato_rl01Prstene sú spravidla veľmi obľúbeným šperkom každej ženy. Len málokedy nájdete ženu, ktorá na niektorom prste nenosí aspoň jeden prsteň. História nosenia prsteňa siaha až do antických čias, kedy ženy nosili krúžok trstiny omotaný okolo prsta. Ten symbolizoval a hovoril ostatným mužom, ktorí mali o danú ženu záujem, že už je zadaná.

Neskôr, keď ľudia objavili kovy sa z nich sa začali vyrábať aj prstene. Neskôr sa do kovov osádzali aj drahé a iné kamene. Nosenie prsteňa prestalo byť výsadou len vydatých a zadaných žien, ale rozšírilo sa na ženy všetkých vekových, veď predsa všetky ženy sa chcú páčiť. Dnes na trhu nájdete prstene z drahých kovov, z bižutérie, z plastu, s drahými kameňmi, zirkónmi, krištáľmi atď.

Zamysleli ste sa však už niekedy, prečo sa napríklad zásnubný a snubný prsteň nosí na prstenníku? Nie je to náhoda, v minulosti totiž ľudia verili, že nosením prsteňa na určitom prste si človek môže privolať úspech, bohatstvo alebo šťastie.

Napzasnubny_prsten_danfilríklad už starovekí Egypťania nosili snubný prsteň na prstenníku ľavej ruky, keďže boli presvedčení, že tadiaľ prechádza žila lásky.

Tak teda tu je niekoľko povier o nosení prsteňov :

Ak chcete zlepšiť svoju finančnú situáciu a dosiahnuť úspech v kariére, mali by ste nosiť prsteň na strednom prste.

Pre harmóniu v manželstve by ste mali nosiť prsteň na strednom prste alebo prstenníku.

Na ukazováku by mali nosiť prsteň manažéri a pracovníci na vysokých postoch, rovnako aj športovci. Keďže prsteň na ukazováku dodáva silu a obratnosť.psten_rssw02

Veľmi málo ľudí nosí prsteň na malíčku. Avšak nosenie prsteňa na najmenšom z prstov vraj pôsobí priaznivo na plodnosť a taktiež pri tehotenstve. Rovnako vraj zvyšuje sexuálny apetít. Prsteň na malíčku sa odporúča nosiť aj hudobníkom a umelcom, keďže pôsobí priaznivo na umelecké vlohy nositeľa.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *