Byť krásna = byť zdravá

Každá žena bez rozdielu veku sa zamýšľa nad tým, čo ju učiní krajšou, pôvabnejšou, ale aj zdravšou. Keď je človek zdravý vo vnútri, krása sa navonok objaví už sama. V dnešnej dobe je o zdravie väčší záujem ako kedykoľvek predtým. Väčšina žien sa už nepozerá len na obal vecí, ale skúmajú aj jeho vnútro, zložky, kvalitu. Záujem o príťažlivosť navonok však neustupuje. Nežné pohlavie sa chce stále páčiť, ale chce svojim zovňajškom vyjadriť kto vlastne je.

Týmto sa začína cesta sebavyjadrenia, ktorá je u každej osoby iná. Stačí sa pozrieť na rôznorodosť šperkov, ktoré nosí takmer každá žena. Náušnice, náhrdelníky, náramky, prstene, brošne, pirsingy, alebo dokonca prívesky na mobile, či kľúčoch. Šperky si od dní svojho zrodenia prešli dlhú cestu a v každej krajine, či v každom období ľudstva boli, aj sú odlišné a jedinečné. Kedysi boli šperky nástroj platenia, tak ako dnes peniaze, alebo boli vymieňané za iný tovar rovnakej ceny. Tak ako ich zjav, aj funkcia sa menila postupom časov, a dnes majú prevažne dekoratívnu úlohu. Pár funkcií však zostáva aj dodnes. Podľa nich môžeme rozlíšiť spoločenské postavenie ich nositeľa, jeho príslušnosť k určitej skupine, kultúre, či subkultúre, alebo rozlíšiť jeho náboženstvo.

Medzi najdrahšie suroviny na výrobu šperkov patria drahokamy, napríklad diamanty, rubíny, zafíry. Z polodrahokamov sa používajú napr. achát, tyrkys, malachit. V minulosti sa ozdoby vyrábali hlavne z kovov, ako sú železo, alebo meď. Neskôr začal byť obľúbený bronz, a dnes sa využívajú aj drahšie kovy ako zlato a striebro, ale aj menej vzácna platina a chirurgická oceľ. Šperky ale nie sú len drahé kamene a kovy. Alternatívnych materiálov a spôsobov výroby je mnoho a nemajú nikdy konca, pretože aj ľudská fantázia je nekonečná. Ozdoby z dreva, plastov, skla, perál, mušlí, či koralov sa zaraďujú väčšinou medzi bižutériu.

Ženy, to však nie sú povrchné tvory, ktoré sa zaujímajú len o to, ako vyzerajú. Ak sa človek necíti dobre, ani tak nebude vyzerať. Preto čoraz viac ľudí zaujíma prečisťovanie organizmu, detoxikácia, pri ktorej sa z tela dostávajú látky, ktoré organizmu príliš nelahodia. Zdravia sa týka aj strava, ktorá je ťažiskom správneho fungovania organizmu. Mnoho ľudí stavia na diéty, ktoré viac škodia, ako pomôžu. Často sú založené na príliš dlhom pôste, alebo na nevhodných dávkach jedla. V živote platí, že sa nič nemá preháňať presne tak, ako káva v tehotenstve. Medzi tie úspešné a šetrné stravovacie režimy patrí napríklad delená strava, ktorá tvorí určitý jednoduchý potravinový systém. Strava však nie je všetko, a pohyb vám určite neuškodí. Tu je dôležité nájsť si ten svoj druh športu a k tomu zadovážiť vhodnú výbavu.

Takže pokiaľ chcete byť krásna, informujte sa o správnej strave, občas vytiahnite tepláky Adidas na šport, a večer si vyjdite von s krásnym šperkom, ktorý vás rozžiari.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *