Biele zlato a jeho využitie v šperkárstve

Zlato je všeobecne veľmi obľúbený kov, v dnešnej dobe však ľudia viac uprednostňujú biele pred žltým. Vyrába sa z neho všetko. Od prsteňov, cez náušnice, retiazky, náhrdelníky až po rozličné prívesky. Svojich fanúšikov si získalo vďaka čoraz väčšej móde nosiť šperky z tohto materiálu, ale aj elegantnosťou a exkluzívnosťou, ktorú prezentuje. Je krásne, jedinečné, unikátne. Veľmi obľúbené je jeho spracovanie pre zásnubné prstene a obrúčky, o ktoré má záujem čoraz viac a viac ľudí. A aký materiál je vlastne biele zlato?

Je to zliatina klasického žltého zlata s niklom alebo paládiom. Práve tieto prvky mu dodávajú jeho biele zafarbenie, pritom samotná kvalita výsledného produktu nie je nijako ovplyvnená. Niekedy sa k jednému materiálu pridávajú aj iné látky aj kvôli tomu, aby mala zliatina lepšiu vlastnosť. Tým sa zaručuje kvalitnejšie spracovanie šperku a tak sa pomáha predchádzať prípadným poškodeniam klenotu. To však neplatí pri bielom zlate, keďže v tomto prípade ide výlučne o dosiahnutie zmeny farby látky.

Zásnubné prstene z tejto kategórie sú špeciálnou požiadavkou mnohých neviest, ktoré túžia po nežnej dokonalosti a jedinečnej kráse zároveň. Sú v ponuke takmer všetkých zlatníctiev, klenotníctiev a ďalších obchodov so šperkami. Ponúkajú ich aj obchodníci eshopov s klenotami a sú dostupné v mnohých prevedeniach. Vyrábajú sa s očkami drahších aj lacnejších materiálov tak, aby uspokojovali vkus všetkých zadaných dám. Keďže zásnuby sú jedinečnou udalosťou, na ktorú sa nezabúda, mal by jej odpovedať aj kvalitný šperk vyrobený z kvalitného materiálu, čím biele zlato určite je. Ani obrúčky z tejto látky nezaostávajú v oblasti predaja či dopytu a mnohé mladé páry si tak dnes môžu vyberať zo širokej ponuky na súčasnom trhu. Najčastejšie sa kombinujú s briliantami alebo zirkónmi.

Využitie tohto kovu je skutočne obrovské. Napriek tomu, že aj naďalej ostávajú ľudia, ktorí sú verní tomu klasickému žltému zlatu, ponuka vyrábaných klenotov z bieleho zlata sa za posledné roky rozrástla. Súvisí to s narastajúcim záujmom o tieto výrobky, čím sa stali populárne a veľmi obľúbené. Kým v minulosti zákazníci preferovali nosenie napríklad žltých retiazok, dnes sú rozšírené biele. Najmä v šperkárstve si táto látka našla svoje osobitné miesto a výhľad do budúcnosti ukazuje, že populárna ostane aj naďalej. Jeho cena je rôzna, závisí od náročnosti prepracovania šperku a množstva použitého zlata. Obľúbené sú aj súpravy, ktoré tvoria väčšinou prsteň, náušnice a prívesok.

Aký kov pre skrášlenie svojho tela využijete je len na vás. Či sa rozhodnete pre žltú klasiku alebo zvolíte zmes viacerých látok, decentný jemný zlatý šperk vám dodá nežnú krásu a eleganciu.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *