Ako zistiť veľkosť svojho prsta?

Pri kúpe prsteňa je veľmi dôležité poznať veľkosť svojich prstov, hlavne toho, kde budeme chcieť v budúcnosti želaný prsteň nosiť. V prípade návštevy klenotníctva to nemusí byť až taký veľký problém, pretože prsteň môžete skúšať priamo, prípadne vám ho pracovníci zlatníctva zmerajú pomocou špeciálnych pomôcok. Čo v prípade, ak túžite urobiť online nákup a zázračné meracie prúžky nemáte pri sebe?

Jednoducho si ich vyrobte. Nie je to vôbec zložité. Stačí kúsok papierika, ktorý obtočíte okolo želaného prsta. Na mieste, kde sa jeho dva konce stretávajú si urobte malú značku, aby ste presne vedeli, kde má byť jeho druhý koniec. Následne papierik priložte k pravítku a merajte danú veľkosť v milimetroch. Číslo, ktoré dostanete je výslednou veľkosťou prsteňa, ktorý potrebujete.

Podobne môžete využiť tenkú nitku alebo inú pomôcku, s ktorou budete postupovať úplne rovnako. V prípade, ak máte doma nejaký starý prsteň, môžete ho využiť. Veľmi výhodné to je vtedy, ak túžite kúpiť šperkársky darček svojej polovičke. Zájdite s ním do obchodu, kde sa už pracovníci postarajú o jeho presné zmeranie.

Tento obsah bol zaradený v Články a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *